Fatih Mah. Kerim Sokak No:1/1 Sancaktepe/İstanbul
0507 191 48 60
info@birsevfenbilimler.com

Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim Modeli

BİRSEV Özel Öğretim Kurs Merkezimizde yürütülen Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri, öğrencilerimizin bireysel ve sosyal gelişimlerini sağlamak için geliştirilmiş bir model üzerine kurgulanmıştır.
Öğrencilerimizin bireysel ve sosyal gelişimlerinin yanında meslekleri tanıma ve erken kariyer planı yapma çalışmalarını gerçekleştirmek için bir modele dayandırılmış ve kavram öğrencileri için bilgi çağına uygun tüm yaşam becerilerini kazandırmak için tekrardan kurgulanmıştır.
Hızla değişen ve gelişen dünya, teknolojik yenilikler, öğrenci profilinin ve beklentilerinin değişmesi bizlerinde programlarımıza yenilikler eklememizi sağlamıştır. Bizler için en önemlisi, BİRSEV Kurs Merkezlerinde öğretim gören öğrencilerimizin kendilerini-yeteneklerini keşfetmek, meslekleri tanımak, erken kariyerlerini planlamak ve lider bireyler yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda öğrencinin kendini tanımasına yardımcı çalışmalar ile ülkemizde ve dünyadaki mesleki gelişmeler hakkında öğrenciyi bilgilendirmek ve tüm yeni gelişmeleri takip etmesini sağlama çalışmaları yapılmaktadır. Öğrencilerimiz tüm bu çalışmaların sonunda kazandığı bilgi ve beceriler doğrultusunda hayallerini ve hedeflerini bireysel yeteneklerine uygun olarak yapmasını sağlamaktadır.
Kişisel gelişim ve liderlik eğitimleri aşağıdaki gibidir.

Kişisel farkındalık ve kendini tanıma çalışmaları yapılır.
Zamanı etkin kullanma becerileri kazanma çalışmaları yapılır.
Mesleki yatkınlık testleri ve karşılaştırmalı inceleme yapmaları sağlanır.
Meslek grupları ile bir araya gelinir ve inceleme yapmaları sağlanır.
Öğrencilerin öğrenme yeteneklerini belirleme çalışmaları yapılır.
Sınav stresi ve kaygısıyla başa çıkma çalışmaları yapılır.
Hayal edilen ve öne çıkan üniversiteler ziyaret edilir ve araştırma yapılması sağlanır.
Etkili iletişim kurma yöntemleri, sen-ben dili, beden dili gibi eğitimler verilir.
Soru sorma, bilgi toplama, alternatif geliştirme, alternatifler arasından en iyisini seçme, çözüm yolları oluşturma, takip etme ve sonuçları gözden geçirme gibi becerilerin kazandırılma çalışmaları uygulamalı olarak yapılır.
Takım becerileri kazanma eğitimleri verilir.
Iş ve sosyal yaşamda her an kullanılacak, liderlik eğitimleri verilir.
Özellikle para harcama, bütçe planlama, tasarruf yapma gibi konularda çalışma yaparak ekonomik kaynakların yönetilme çalışmaları yapılır.